Engin Pansiyon'a Hoş geldiniz

Engin Pansiyon toplam 6 klimalı odası ile gizli cennet çıralı da bulunmaktadır. Çıralı bölgesini kısaca tarif edecek olursak, bir tarafı olympos, bir tarafı antik yanartaş dağıyla ve ön cephesi koruma altına alınmış kaplumbağaların(caretta caretta) yumurtlama bölgesi olan 3.5 km uzunluğundaki çıralı sahili bulunmaktadır.

Engin Pansiyon & Camping çıralı     Engin Pansiyon & Camping çıralı     Engin Pansiyon & Camping çıralı

Bisiklet Kiralamak

  • Günlük kiralayabileceğiniz bisikletler ile bölgemizi baştan sona gezebilir, sabah sporu yapabilirsiniz. Ailenizle fertleriyle birlikte bisiklet kiralayıp bir arada hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Yat Turları

  • Çıralı'dan günü birlik yat turları düzenlenmektedir.Hava koşulları elverdiği sürece aşağıdaki turlar yapılmaktadır. Olympos plajı - Mağaralar - Tarihi Doğal Ceneviz Limanı - Yemek Molası - Yüzme - Plaj Etkinlikleri - Sazak Koyu - Çoban Liman - ve masmavi deniz, çam ağaçlarının gölgesi ve gün batımında Çıralı.
  • » Çıralı sahilinden Üçadalar - Atbükü - Maden Koyu - Yemek - Yüzme - Plaj Etkinlikleri - Karaburun ve Çıralı
  • » Çıralı sahilinden Phaselis (Antik Kent ve Üç Liman) - Yüzme - Yemek - Üçadalar - Krom Madeni (makine kalıntıları) - Çıralı

Likya Yürüyüş yolu

  • Tarihi Likya yolu Ingiliz Sunday Times gazetesi tarafından, dünyanın en güzel uzun yürüyüş yolları arasında ilk 10 da derecelendirildi. Fethiye Ovacık da başlayıp Hisar Çandir – Antalyada sona eren bu yol 550 km. uzunluğunda olup, her sene binlerce kişi tarafından yürünmektedir.Musa daği ve Olimpos üzerinden Çıralı'ya gelen Likya yolu, buradan itibaren iki ayrı güzergahta yürünebiliyor.
  • 1.Etap:Çıralı: Maden Koyü - Tekirova - Phaselis- Kuzdere - Ovacık 36 km.
  • 2.Etap: Çıralı, Yanartaş - Ulupınar - Beycik - Tahtalı dağı - Yayla Kuzdere - Gedelme-Ovacık 52 km.
Engin Pansiyon & Camping çıralı     Engin Pansiyon & Camping çıralı     Engin Pansiyon & Camping çıralı

Olimpos (Olympos) Gezisi

  • Tarihtede bilindiği gibi ve eldeki belgelere göre Olimpos ilk defa M.Ö.2.y.y. sahneye çıkmıştır. Pek emin olunmamasına rağmen, Helenliler tarafından kurulduuu tahmin edilen bu şehir daha sonra Likyalıların oturum ve yaşam bölgelerinden biri olmuştur. Yapılan kazılarda bulunan gümüş paralar ve üzerlerindeki yazılar bunu doğrulamaktadır. Likyalılar döneminden kalan birçok eser koruma altında olup, ziyaretçilerce hayranlıkla izlenmektedir. Çıralı'dan olimpos milli parkı yürüme mesafesindedir.

Yanartaş ( Chimera ) Gezisi

  • Türkçe'de Yanar diye adlandırılan bu tepe, Çıralı'nın kuzey doğusundadır. 250 m. yüksekte yer alan yanartaşlar 30 dakikalık bir yürüyüşle erişilebilinir. Yanartaş dünyada eşi bulunmaz bir mucize olarak bilinir. Çiplak bir kayalıktan çıkan metan gazı 10-15 noktada hiç sönmeden yanmaktadır. Yanartaşa çıkınca iyiki gelmişim diyeceğiniz bir manzara ile karşılacaksınız, göreceğiniz tepedeki kayaların altından çıkan alevler gecinin karanlığında sizi ısıtacak. Burada sucuk,sosis kızartabilir, yanınızda getirdiğiniz içecekleri yudumlayabilirsiniz. Bu esnada size bir gitarda eşlik edebilir.

Family pansion for quiet rest. homely friendly and clean, not far from Chimera mount and beach. 20 min walking from Olimpus.

Mariya

Pansiyon sahibi'nin bizi misafiri olarak görmesi ve sunduğu dağ incirlerinin tadı hala damağımızda. Sessizlik ve huzur içinde kitap okuma fırsatı bulabilirsiniz.

Booking yorum

İçerisinde hamakların köşklerin bulunduğu, rahat huzur dolu bir ortam sunan Engin Pansiyon'a teşekkürler.

Celal